Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Nielogiczności Mistrza Tolkiena - temat dla spostrzegawczych 
Autor Wiadomość
Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 04-08-2003 14:26    Temat wpisu: Nielogiczności Mistrza Tolkiena - temat dla spostrzegawczych Odpowiedz z cytatem

Spędziłem właśnie miesiąc na zesłaniu w Bieszczadach (bo jak inaczej można nazwać siedzenie na tyłku w ośrodku i doglądanie kolonistów, a wyjść w góry tylko 4? Ratujcie bo go pobiję ) -ale za to miałem czas, żeby przeczytać WP od deski do deski, w oryginale Spox No i ten temat narzucił mi się sam... Jestem rozwalony
Na początek damy sobie dwa fragmenty, oba z FoTR.
Cytat:
Standing up, with his hands behind his back, as if he was at school, he began to sing to an old tune.

Troll sat alone on his seat of stone...
Jak gdyby był w szkole? Czy to rzuca pewne światło na inną naszą dyskusję, też z "Ogólnej"? Jestem rozwalony
Drugi cytat zresztą też w tym samym temacie ("Zwierciadło Galadrieli"):
Cytat:
`You're right,' said Sam. `And don't think I'm finding fault. I've often wanted to see a bit of magic like what it tells of in old tales, but I've
never heard of a better land than this. It's like being at home and on a holiday at the same time, if you understand me. I don't want to leave.
na wakacjach? Zdziwienie Super śmiech Skibniewska wprawdzie przetłumaczyła "na majówce", ale według różnych słowników to "wakacje, wczasy, święto, ferie, dzień wolny od pracy".

Czy komuś z Was rzuciły się w oczy jeszcze jakieś "kwiatki" tego typu? Adiemus w "Hobbicie" znalazł zegar Pserwa - może coś i w "Silu" będzie?
Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość