Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wreszcie łamiąc się z sobą przemówił i ze zdumieniem usłyszał z własnych ust słowa, jakby jego słabiutkim głosem ktoś inny wyrażał swoją wolę: - Ja pójdę z Pierścieniem, chociaż nie znam drogi." Frodo, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Rysunek z "Pictures by J. R. R. Tolkien", nr 37 
Autor Wiadomość
Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 31-07-2003 11:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałam dokładnie ten rysunek, i jedno rzuciło mi się w oczy... Beleg jest mały... Skrzywienie grzyby rosnące opodal sięgają mu do kolan... Złośliwy uśmiech
Z tego powodu, bardziej mi to pasuje na ilustrację Lasu Fangorn niż na coś innego.
Jako, że jest to jednak rysunek samego Mistrza, nie można kwestionować, że nie jest to Beleg, skoro on sam tak pierwotnie nazwał tą ilustracje.
Można za to stwierdzić, że postać elfów musiała przejść pewną metamorfozę, aby w końcowej fazie osiągnąć wojownika wysokiego na ponad dwie rangi Uśmiech , bo mimo, że Beleg był sindarem, nie jest nigdzie napisane, że Sindarom grzyby sięgały do kolan - chyba, że to grzyby były takie duże Złośliwy uśmiech Język

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora