Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Skąd sie wziął ród Beorna? 
Autor Wiadomość
Vilva
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 13-07-2003 04:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe dla mnie zagadnienie, szczególnie że właśnie robię ilustracje do "H" i od paru dni mnie to nurtuje.
Moja koncepcja nieco odmienna - poprzez analogię z Królem Orłów, z tej samej części "Hobbita". W Silmarillionie ród Wielkich Orłów był ulubieńcami Manvego. Takoż było i z Huanem - dawnym podopiecznym Oromego. Kolejnym przykładem (w Hobbicie) jest szlachetny ród Kruków i Drozd pomagający Bardowi.
Ponieważ ta część Śródziemia nie była tak "cywilizowana" jak jego południe i zachód, zakładam że zachowały się tam jeszcze resztki potomstwa owych szlachetnych stworzeń, posiadających swą dumę, ze szczególną nienawiścią traktujących wszelkie przejawy zła.
Huan otrzymał min. dar mowy ludzkiej (choć tylko 3 razy w życiu), potężnej postury itd.
W związku z tym zakładam, że Beorn i jego przodkowie to ród wywodzący się od szlachetnych niedżwiedzi, które Orome obdarzył mocą przemiany w człowieka. Ciekawam tylko w jakim celu - czyżby po to by były "posłańcami" pomiędzy Kelvarami i Dziećmi Iluvatara?