Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit


pokaż tylko ten wpis  Temat: Skąd sie wziął ród Beorna? 
Autor Wiadomość
Vilva
Członek Kompanii Thorina


WpisWysłany: 13-07-2003 04:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe dla mnie zagadnienie, szczególnie że właśnie robię ilustracje do "H" i od paru dni mnie to nurtuje.
Moja koncepcja nieco odmienna - poprzez analogię z Królem Orłów, z tej samej części "Hobbita". W Silmarillionie ród Wielkich Orłów był ulubieńcami Manvego. Takoż było i z Huanem - dawnym podopiecznym Oromego. Kolejnym przykładem (w Hobbicie) jest szlachetny ród Kruków i Drozd pomagający Bardowi.
Ponieważ ta część Śródziemia nie była tak "cywilizowana" jak jego południe i zachód, zakładam że zachowały się tam jeszcze resztki potomstwa owych szlachetnych stworzeń, posiadających swą dumę, ze szczególną nienawiścią traktujących wszelkie przejawy zła.
Huan otrzymał min. dar mowy ludzkiej (choć tylko 3 razy w życiu), potężnej postury itd.
W związku z tym zakładam, że Beorn i jego przodkowie to ród wywodzący się od szlachetnych niedżwiedzi, które Orome obdarzył mocą przemiany w człowieka. Ciekawam tylko w jakim celu - czyżby po to by były "posłańcami" pomiędzy Kelvarami i Dziećmi Iluvatara?
_________________
Obrazki:)
I jeszcze więcej obrazkówUśmiech
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.