Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czy Glorfindel z WP był tym samym, którego zabił Balrog? 
Autor Wiadomość
Nifrodel
Administrator

WpisWysłany: 23-01-2002 11:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do Glorfindela i jego powrotu do Śródziemia. Wiedziałam, że gdzieś znajdę wzmiankę Z przymrużeniem oka. W Morgoth's Ring Tolkien przedstawia sprawę dość jasno w rozprawie o imionach Elfów :
"(..) Those who returned from Mandos, therefore, after the death of their first body, returned always to the same name and to the same sex as formely.(...)"
I jeszcze o ponownych narodzinach Elfa :
"...As soon as they were disbodied they were summoned to leave the places of their life and death and go to the "Halls of Waiting" : Mandos, in the realm of the Valar.
If they obeyed this summons different opportunities lay before them. The lenght of time that they dwelt in Waiting was partly at the will of Namo the Judge, Lord of Mandos, partly of their own will. The happiest fortune, they deemed, was after the Waiting to be re-born, for so the evil and grief that they had suffered in the curtailment of their natural course might be redressed."

To chyba zamyka dyskusję Książka Elfik
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora