Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czy Nazgule wykonałyby misję nad otwartą wodą? 
Autor Wiadomość
Dexter
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 05-03-2003 18:27    Temat wpisu: Czy Nazgule wykonałyby misję nad otwartą wodą? Odpowiedz z cytatem

No właśnie, ostatnio na pewnym forum pewna grupka schodząc z tematu "jakie to TTT jest brzydkie", zaczęła tworzyć wizję splugawionego Śródziemia w filmie (efekt porażki w Wojnie o Pierścień), zakończonego sceną jak to "Nazgûle zatapiają statki Elfów płynących do Valinoru".

I stąd moje pytanie: skoro Upiory bały się wody jak ognia (wiem, dziwne to porówanie - nie bierzcie go może zbyt dosłownie Z przymrużeniem oka), to czy takie zadanie na pełnym morzu nie wydaje się nielogiczne? Czy mieli by jakieś szanse powodzenia w kontakcie ze strzałami z elfich łuków? A może wogóle by nie wylecieli? Jak wam się wydaje?
a han noston ne 'wilith...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora