Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo, Hobbit

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czy Nazgule wykonałyby misję nad otwartą wodą? 
Autor Wiadomość
Dexter
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 05-03-2003 18:27    Temat wpisu: Czy Nazgule wykonałyby misję nad otwartą wodą? Odpowiedz z cytatem

No właśnie, ostatnio na pewnym forum pewna grupka schodząc z tematu "jakie to TTT jest brzydkie", zaczęła tworzyć wizję splugawionego Śródziemia w filmie (efekt porażki w Wojnie o Pierścień), zakończonego sceną jak to "Nazgûle zatapiają statki Elfów płynących do Valinoru".

I stąd moje pytanie: skoro Upiory bały się wody jak ognia (wiem, dziwne to porówanie - nie bierzcie go może zbyt dosłownie Z przymrużeniem oka), to czy takie zadanie na pełnym morzu nie wydaje się nielogiczne? Czy mieli by jakieś szanse powodzenia w kontakcie ze strzałami z elfich łuków? A może wogóle by nie wylecieli? Jak wam się wydaje?
a han noston ne 'wilith...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora