Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Co sie stało z Błękitnymi Istari? 
Autor Wiadomość
Laureglin
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 21-02-2003 17:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem czy ja napisałem ,że niezyli????Dla mnie oczywiste jest ze podczas 3Ery odgrywali oni waną rolę na wschodzie.Moim zdaniem nie zawiedli ani tak jak Saruman ani tak jak Radagast.Jednak niewypelnili oni swej misji a moim zdaniem nieograniczyli się do roli biernych obserwatorów ludów wschodu co oznacza ze ingerowali w sprawy tych ludzi(i najprawdobodobniej próbowali im narzuci albo swoją wole albo cos w rodzaju kultu).Co do sprawy Sarumana to w swojej dumie i uniesieniu nie widzial potrzeby wspólpracy z błekitnymi.A nawet jesli nawet próbowal ich namawiac do walki z plemionami Sródziemia mieszkającymi na zachodzie.To niesądze by mieli jakąkolwiek ochoty na uwikłanie się w Wojne o Pierścień.A niesądze zeby Saruman był natyle potęzny by narzucic im swoją wole nie mówiąc jush o wojnie ze wschodem.Zgadzam się z Twoim poglądem dotyczącym czarnych numenorejczyków ale sam Tolkien zasugerowal ze takze Błekitni Istari mieli swój "wkład" w pogańskie i czarnoksięskie kulty na wschodzie Suilad!!!!!!!!!!!!