Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: TTT: Problem czasoprzestrzenny 
Autor Wiadomość
Denethor
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 05-02-2003 23:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Elanor napisał(a):
Wygląda to tak: Elrond z Galadrielą porozumiewają się myślowo już po tym, jak Rohirrimowie wyruszają z Edoras (o ile pamiętam). Wtedy wysyłają elfy na pomoc. Docierają one do Helmowego Jaru przed rozpoczęciem oblężenia. Które, jakby nie patrzeć, zaczyna się dnia następnego.
Jak elfom udało się przebyć trasę z Lorien w jeden dzień?

Po pierwsze: w filmie nigdzie nie jest powiedziane, że podróż do Helmowego Jaru trwa jeden dzień. To daje elfom dodatkowy czas, ale i tak niczego nie wyjaśnia...

Po drugie: dokładnie już nie pamiętam, ale w filmie nie ma chyba sceny wysyłania oddziału Haldira na południe (mogę się oczywiście mylić Skrzywienie ). Możnaby więc uznać, że łucznicy zostali wysłani dużo wcześniej, jeszcze przed rozmową Galadrieli z Elrondem. Powtarzam jednak, że zbyt dobrze tego nie pamiętam - film widziałem dopiero dwa razy. Uśmiech

Po trzecie: nawet jeśli się mylę to błąd przez Ciebie znaleziony nie jest chyba zbyt wielki i nie rzuca się w oczy. Ja sam nawet na to nie zwróciłem uwagi.
Now show me how to live.

http://republika.pl/fallout_rpg/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora