Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Tak właśnie najczęściej bywa z czynami, które obracają koła świata: dokonują ich małe ręce, na małych spada ten obowiazek, gdy oczy wielkich zwrócone są w inna stronę." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: KTT : KDE Tengwar Tool 
Autor Wiadomość
MiMaS
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 24-01-2003 09:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dexter napisał(a):
1) trochę mnie razi kompletny brak dokumentacji

to co, może napiszesz? łącznie ze stronami mana...

Dexter napisał(a):
'./usr/local/kde/bin/ktt' (dziwne miejsce...)

a jak miałeś ustawione KDEDIR przed configure? nie /usr/local/kde/ przypadkiem? albo nie miałeś ustawione w ogóle -- taki numer jest np, na RedHacie8 gdzie zmieszali trochę GNOME i KDE ale zapomnieli domyślnie ustawić KDEDIR na /usr/ Z przymrużeniem oka

Dexter napisał(a):
uruchomił się program, a tu: brak pasków z ikonkami, a w menu tylko opcja "help".

ten sam problem co powyżej - plik kttui.rc (XML opisujący menu i toolbary) wylądował w jakimś dziwnym miejscu (pewnie /usr/local/kde/share/apps/ktt/), że nie mógł się potem znaleźć (pewnie wystarczyło skopiować do /usr/share/apps/ktt/) Skrzywienie

tak jeszcze przy okazji - to jest pierwszy program jaki napisałem dla KDE w życiu, więc wpadki typu, że to nie wszędzie działa specjalnie mnie nie dziwią.. Język poza tym jesteś drugą osoba, która w ogóle sie zainteresowała tematem i próbowała to odpalić, a pierwszą z takimi problemami.. czyli generalnie program jest słabo testowany, więc chętnie przyjmuję wszelką konstruktywną krytykę Uśmiech
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora