Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Błędy w Trylogii 
Autor Wiadomość
Beleg
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 17-12-2002 12:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Goku napisał(a):
Podaj cytaty a wtedy ci wszystko wytłumaczymy

A ponieważ mam nieco czasu: Śmiech
goso napisał(a):
1. Drzewiec mówił Merremu i Pippinowi że w ciemnych dolinach Fangornu kryją się mroczni entowie. Powiedział im także że są oni od niego starsi

Cytat:
W naszym kraju są jednak głębokie doliny, których Ciemności nigdy nie opuściły, a drzewa są tam starsze ode mnie.

Starsze drzewa, nie Entowie.
goso napisał(a):
2. Grond. Podczas bitwy w Helmowym Jarze napisane było że taran o takiej nazwie zawdzięcza ją młotowi Saurona (lub Morgotha - nie pamiętam). Lecz podczas bitwy na polach Pelennoru i walki o gród Denethora, taran o tej samej nazwie (Grond) został tak nazwany po młocie jakiegoś podziemnego plemienia.

Cytat:
Zwano ten taran Grond, na pamiątkę legendarnego Młota pradawnych podziemnych krajów.

Ten taran był użyty tylko podczas bitwy na polach Pelennoru, a nazwa pochodzi od broni Morgotha. Podziemne kraje to najprawdopodobniej twierdza Morgotha: Utumno.
goso napisał(a):
3. Gdy Gandalf z niziołkiem dojeżdżał do Mundburga to brama tego grodu (w opisie) wykonana była z Mithrilu. A po jej upadku przeczytać można że była zrobiona z żelaza i stali. Hmmmm....

Hmmmm.... Uśmiech Z przymrużeniem oka Jedyną wzmiankę o mithrilu znalazłem przy opisie strażników siódmej bramy:
Cytat:
hełmy te, ozdobione nad skronią białym skrzydłem mewy, błyszczały jak srebrne płomienie, były bowiem wykute ze szczerego mithrilu i stanowiły dziedzictwo z dni dawnej chwały.

Poza tym jeśli mnie pamięć nie myli Gimli miał poważne plany odnośnie odbudowy bramy. Czy miał być użyty mithril? Nie pamiętam. Starość nie radość- jak mawia pewien goso. Śmiech
goso napisał(a):
4. Gdzieś we władcy można wyczytać że Nazgule byli rycerzami czatującymi na Minas Ithil. Lecz w kilku innych miejscach przecież jest napisane że byli oni krlami którym kiedyś Sauron podarował pierścienie władzy

Jedno nie wyklucza drugiego. Uśmiech . Jedno jest prawdą jak i drugie. Tylko jestem ciekaw co rozumiesz przez "czatowanie". Język
Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email