Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Najciekawsze (dlaczego?) wg Was postacie ze Śródziemia 
Autor Wiadomość
Goku
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 09-01-2002 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

moją Tom Bombadil. Dlatego, że nikt na świecie nie potrafi na 100% powiedzieć kim on naprawdę był. Tom pozostanie dla mnie guru bo był jedynym na którego nie działał pierścień.

Turin Turambar za to jest dla mnie najbardziej tragiczną postacią. Ale gościu miał pecha, nie? Kurcze, jak czytałem pierwszy raz Silmarillion to prawie mi się zachciało płakać (wiem, wiem, chłopaki nie płaczą Z przymrużeniem oka

Cytat:
Z czasów bliższych "Władcy Pierścieni" jedną z moich ulubionych postaci jest Boromir. Z różnych względów, ale głównie chyba za tak zwaną "prawdę psychologiczną".

Rugin (mam nadzieję, że wybaczysz mi skrót? Z przymrużeniem oka zaciekawiłeś mnie. Napisz coś więcej. Boromir zawsze mi się wydawał sztywniakiem Z przymrużeniem oka Ofcoz doceniałem jego waleczność, szlachetność, poczucie honoru a także miłość do ojczyzny.