Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Chronologia Ardy 
Autor Wiadomość
Aragorn7
Przyjaciel Elfów


WpisWysłany: 23-03-2019 17:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

67 1488 śmierć Księcia Elphira, syna Imrahila. Syn Elphira, Alphros zostaje dwudziestym czwartym Księciem Dol Amroth.

ok. 70 1491 około tego roku umierają w Gondorze Meriadoc Brandybuck i Peregrin Took, obaj zostają pochowani w Rath Dínen – patrz mapka i wizualizacji Minas Tirith przy wydarzeniach z 15.03.3019 - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=141043#141043 .

Z WP Dodatek B Kronika lat napisał(a):
„Master Meriadoc... and Thain Peregrin went to Gondor and passed what short years were left to them in that realm, until they died and were laid in Rath Dínen among the great of Gondor.”


Rath Dínen – "Cicha Ulica", "Uświęcone Miejsce" w Minas Tirith, centralna aleja grobowców Gondoru. Był to obszar na przewężeniu za szczytem miasta leżący na V poziomie, na zboczach Mindolluiny. Prowadziła tam droga otoczona murami wiodąca z VI poziomu mijając piąty poziom wzgórza straży i nad 4 poziomem, rozszerzająca się potem w cmentarz. Do alei tej prowadziła ozdobna brama Fen Hollen, która była strzeżona przez odźwiernego i otwierano ją tylko na pogrzeby królów albo namiestników. W Rath Dinen mieściły się tak zwane "Dom Królów" oraz "Dom Namiestników" a także inne zdobione groby. W alei tej pochowani zostali także Merry i Pippin. Zostało tam złożone martwe Białe Drzewo po odnalezieniu młodej sadzonki na zboczach góry.

80 1501 narodziny Hardinga ze Wzgórza/Harding of the Hill/Harding Gardner, prawnuczka Sama Gamgee.

82 1503
śmierć Faramira w wieku 120 lat, jego syn Elboron zostaje Księciem Ithilien i Namiestnikiem Króla Elessara.

91 1512 śmierć Dwalina, brata Balina w wieku 340 lat.

95 1516 śmierć Alphrosa, syna Elphira – ostatniego Księcia Dol Amroth.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.