Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 21-03-2019 23:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sirielle napisał(a):
Zaś fanom SF polecam zupełnie inny Dziki Zachód - rewelacyjny Westworld z Antonym Hopkinsem i Edem Harrisem Jestem za
Sirielle, jesteś kolejną osobą, która poleca ten serial - może kiedyś się skuszę. Uśmiech Chociaż Dziki Zachód to nie do końca moje klimaty.

Sirielle napisał(a):
A jeśli chodzi o podobną tematykę, ale opowiedzianą z punktu widzenia poszukiwaczy złota, to polecam serial Klondike oparty na prawdziwej historii, z Richardem Maddenem w obsadzie, wyprodukowany przez/dla Discovery Channel:
Oj, wybacz, ale nie skorzystam, po pierwsze - tematyka, po drugie - Richard Madden - drażni mnie i nie oceniam zbyt wysoko jego umiejętności aktorskich. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Powinnam chyba podziękować Freyom i Lannisterom za Red Wedding. Złośliwy uśmiech Zresztą nie przebrnęłam przez serial Medici: The Masters of Florence. Język

Sirielle napisał(a):
Największy minus to polskie tłumaczenie. Nie wiem czy HBO celowo robi byle jakie tłumaczenia? Szczególnie to drażni w filmach, w których gry słowne mają znaczenie. Jest też rozróżnienie języka, jakim posługują się postaci - inaczej się wysławia bogata dama z Nowego Jorku, a ianczej prostak z baru, co w polskiej wersji nie zawsze słychać/widać/.
Z tego powodu oglądam filmy/seriale z angielskimi napisami (jeśli tylko jest taka możliwość). Unikam polskich napisów, a lektora to już jak ognia.

Jestem w trakcie 2 sezonu Black Sails. Istotnie, z odcinka na odcinek jest lepiej. Jestem za Miło, że twórcy starali się przełamać utarte schematy i zaskoczyć widza innymi rozwiązaniami fabularnymi niż te najbardziej przewidywalne i oczywiste.
Niestety do jednego wątku lesbijskiego doszedł jeszcze drugi - dla mnie już zupełnie wymyślony na siłę i nieprawdopodobny.
Nadto, z tego, co czytałam, w serialu pojawi się jeszcze kolejny motyw homoseksualny - tym razem w wydaniu męskim spoiler:(Flint i Hamilton). W tym wypadku akurat przyznam się, że nawet jestem ciekawa tej relacji. Język
Niezłe rozluźnienie obyczajów jak na tamte czasy - same trójkąty miłosne, każdy z każdym. Jestem rozwalony
Jeśli chodzi o bohaterów - niewiele się zmieniło. Flint stosuje dosyć brutalne metody, aby wygrać rozgrywkę po swojej myśli, ale wzbudza respekt. Jednak nie wybaczę mu spoiler:- tego, co zrobił z Gatesem. To była jedna z bardziej sympatycznych postaci. Vane z kolei okazuje się mieć lepszy kręgosłup moralny niż Flint. Język
Moim faworytem w dalszym ciągu jest Jack Rackham. Uśmiech

Z innej beczki - już w niedzielę zostanie wyemitowany 3 sezon Victorii. Matko, jak ten czas leci! wszystko mi się pomieszało
Znów będę mogła oglądać księcia Ernesta! Love
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora