Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 16-03-2019 00:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Zabrałam się za serial Black Sails (2014-2017) - w sumie raczej należałoby go nazwać serialem bardziej przygodowym i łotrzykowskim niż historycznym, ale jest luźno oparty na historycznych wydarzeniach. Galeon Urca de Lima i kapitan Charles Vane oraz Jack Ratham istnieli naprawdę.
Teraz doczytałam, że inspiracją dla serialu była Tajemnicza Wyspa Stevensona - serialowe wydarzenia poprzedzają akcję z książki, a Flint to TEN Flint. Z przymrużeniem oka Powieść Stevensona czytałam eee... ponad 20 lat temu i nic z niej pamiętam, poza tym, że bardzo mi się wtedy podobała. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Mam mieszane uczucia odnośnie tego serialu.
Na razie, po 3 odcinkach - fabuła i podbudowa psychologiczna postaci mocno średnia, a niektóre wydarzenia i reakcje bohaterów przewidywalne.
Za to strasznie mi się podoba klimat Black Sails podobny do Rome - ciepełko, żywe kolory, ciuszki i biżuteria, wedle dzisiejszych kryteriów etno lub boho. Uśmiech
Podobno ten serial, w przeciwieństwie do innych, zalicza tendencję wzrostową w dalszych sezonach.

Aktorzy są dobrzy, a niektórzy nawet bardzo. Tyczy się to oczywiście Toby'ego Stephensa (nic dziwnego, odziedziczył talent po znakomitych rodzicach Język), Toby'ego Schmitza i Zacha McGovana.
Denerwują mnie natomiast kobiece bohaterki - aktorki może nie grają źle, ale jako postacie nie zdają egzaminu. Mowa tu o Max i Eleanor. A wątek lesbijski... Nie wnikam w prywatne wybory innych ludzi i uważam, że każdy ma prawo do miłości, ale irytuje mnie nachalna obecność tego typu wątków w każdym serialu z ostatnich lat (GoT, Rome, The Borgias, Versailles...).
Co innego np. Die Konsequenz Petersena - oceniam ten film bardzo wysoko, miłość homoseksualna została tam pokazana subtelnie. Chociaż niewiele brakowało, a przez ten film, a ściślej ludzkie uprzedzenia Prochnow nie dostałby roli w Das Boot. wszystko mi się pomieszało

Oglądał ktoś z Was Black Sails? Uśmiech
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora