Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 16-02-2019 23:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sirielle, jeśli chodzi o Zulusa, czuję się więc usprawiedliwiona. Uśmiech
Masz rację, to teledysk.
Targowisko próżności to bardzo dobra książka, chociaż Becky Sharp jako postaci nie znoszę (podobny typ, co Scarlett O'Hara z Przeminęło z wiatrem). Natomiast z ekranizacji w/w powieści próbowałam obejrzeć tę z 2004 z dwóch powodów: Gabriela Byrne i Jamesa Purefoya w głównych rolach. Obu strasznie lubię, a Purefoy na zawsze pozostanie w mojej ocenie cudownym Markiem Antoniuszem. Miłość
Jednak ta ekranizacja była raczej taka se, a przynajmniej nie obejrzałam jej do końca.

Skoro już wspomniałam o Przeminęło z wiatrem - książkę absolutnie uwielbiam - znakomite studium psychologiczne bohaterów!
Kultowa ekranizacja z 1939 jest rzeczywiście świetna. Nie wyobrażam sobie innych aktorów w rolach głównych niż Vivien Leigh, Clark Gable i Olivia de Havilland! Jedynie Leslie Howard mi zgrzytał - nie tak powinien wyglądać i zachowywać się książkowy Ashley.

Z innych filmów "okołohistorycznych"/obyczajowych, polecam film Służący (The Servant) z 1963.
Ma taki brytyjski sznyt. Uśmiech Głównie za sprawą klimatu, lokalizacji (Londyn?), ciuszków i przede wszystkim aktorów rodem z GB.
Rewelacyjny Dirk Bogarde. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Nie ustępował mu niemal w niczym James Fox. Sarah Miles też była dobra.
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora