Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie odchodź tam, dokąd nie mogę iść z tobą." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Od Valinoru do Mordoru Szyjewskiego - pomysł i pytanie 
Autor Wiadomość
raymount
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 04-01-2019 17:27    Temat wpisu: Od Valinoru do Mordoru Szyjewskiego - pomysł i pytanie Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Mam pytanie do osób posiadających "Od Valinoru do Mordoru" A. Szyjewskiego. Otóż jest to jedna z niewielu polskojęzycznych, tolkienistycznych (sensownych) pozycji, jakich nie posiadam jeszcze w swoim księgozbiorze. Ceny na Allegro jak wiadomo są dosyć absurdalne w przypadku tego tytułu - i wpadłem na pewien pomysł...

Otóż zamiast płacić 300 zł za egzemplarz w miękkiej oprawie, wymyśliłem sobie że wydrukuję tę książkę z legalnego ebooka (którego z rok temu zakupiłem na czytnik) na jakimś b. dobrym papierze .. i oprawie sobie porządnie u introligatora, w skórzaną, twardą oprawę, dorzucając przy okazji kilka dodatkowych artykułów (m.in bardziej aktualne teksty samego A. Szyjewskiego). Wyniesie mnie to całościowo pewnie z 500-600 zł, ale przynajmniej książka będzie dużo trwalsza niż ta w klejonej, miękkiej okładce (i zdecydowanie bardziej reprezentatywna).

Mam tylko zasadnicze pytanie do osób, które posiadają papierową wersję Uśmiech Czy tam również wszystkie przypisy umieszczone są na końcu książki? W ebooku niestety tak (co kompletnie nie przeszkadza przy czytaniu z Kindle'a i klikaniu w przypis, ale jest jednak mało wygodne w przypadku książki papierowej). Jeśli papierowa wersja ma przypisy na końcu każdej strony... to chyba będę jednak zmuszony szarpnąć się na jej zakup (zresztą pewnie i tak porządnie ją oprawię Uśmiech)