Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy 
Autor Wiadomość
raymount
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 21-11-2018 21:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Antares napisał(a) (zobacz wpis):

Ma swój klimat właśnie przez swoją niedorzeczną szatę graficzną, która de facto bardzo mi się podoba (Kiedyś na jakiejś anglojęzycznej stronie pewien kolekcjoner chwalił to wydanie).

Właśnie. Te grafiki jakoś mi korespondują z surrealistycznymi ilustracjami Jerzego Czerniawskiego we "Władcy Pieścieni" z 1981 (też bardzo długo polowałem na stan idealny tego wydania WP) i do obu tych publikacji mam szczególny sentyment bo były moimi pierwszymi książkami Tolkiena Uśmiech Co do tego braku justowania - to dla mnie ma to właśnie swój urok i nadaje taki "surowy" klimacik. Pamiętam że wiele lat temu, przy pierwszej lekturze, nawet uwagi na to nie zwróciłem.

Poza tym jak wówczas pracowała wyobraźnia! Teraz przez te wszystkie kolorowe, bogato ilustrowane edycje, obecność filmów itd, nowi czytelnicy imho mają wszystko nieco "nachalnie" podane na tacy Z przymrużeniem oka

PS. Twoja kolekcja wygląda imponująco! Widzę że masz nawet Władcę Pierścieni z ilustracjami Jej Wysokości Małgorzaty II Uśmiech