Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Chronologia Ardy 
Autor Wiadomość
Aragorn7
Przyjaciel Elfów

WpisWysłany: 31-10-2018 22:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dołożyłem "wstępny" opis IV ery :

Cytat:
Powiernicy Pierścienia opuszczają Śródziemie, razem z nimi trzy ostatnie pierścienie władzy i najważniejsi władcy elfów Galadriela, Elrond i Círdan wracają do Amanu. To ostatecznie przypieczętowuje ostateczny exodus elfów którzy rozpoczynają masową podróż do Nieśmiertelnych Krain, lub przenoszą się nad regiony bliższe morzu, królestwa elfów Lothlorien, Rivendell i Leśne Królestwo pustoszeją. Elfy z Lothorien i Rivendell w większości opuszczają swe krainy, w Rivendell pozostaje garstka elfów oraz synowie Elronda, Lothlorien przez kilka lat jest zamieszkałe po czym reszta elfów albo odpływa albo dołącza do synów Elronda. Celeborn przez kilka lat zamieszkuje Rivendell po czym ostatecznie opuszcza Śródziemie. Leśne Elfy z Mroczne Puszczy pod wodzą Legolasa przenoszą się na południe i osiadają na sto lat w Gondorskiej krainie Ithilien odbudowując ją i czynią najpiękniejszą.

i o ile generalnie się z nim zgadzam, to znalazłem jeszcze takie fakty, ale nie mogę znaleźć ich potwierdzenia ( plus oczywisty błąd w dacie końca wizyty):

Cytat:
1 C.E.
2 Yule - zaczyna się wizyta Sama, Róży i Elanor w Gondorze.
1 Yule - koniec wizyty Sama, Róży i Elanor w Gondorze.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość