Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Chronologia Ardy 
Autor Wiadomość
Aragorn7
Przyjaciel Elfów


WpisWysłany: 27-10-2018 18:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Obiecywałem, ze zrobię Czwartą Erę, ciężko jest z czasem, ale pomału coś będę grzebał.

W sumie to chyba jeszcze jedną datę należy przypisać do III Ery, choć w sumie odpłynięcie Powierników to takie wydarzenie graniczne.

6 października 3021 1421
Merry, Pippin oraz Sam – ten na swoim wiernym kucyku Billu, docierają do Shire. Udają się do swoich domów – Meriadok i Peregrin do Bucklandu, a Sam do Bag End.

Z początkiem następnego roku zaczęła się według kalendarza Shire Czwarta Era; lecz w Shire lata Rachuby Shire liczono po dawnemu – niżej :
rok Czwartej Ery rok wg kalendarza Shire


IV ERA

Cytat:
Powiernicy Pierścienia opuszczają Śródziemie, razem z nimi trzy ostatnie pierścienie władzy i najważniejsi władcy elfów Galadriela, Elrond i Círdan wracają do Amanu. To ostatecznie przypieczętowuje ostateczny exodus elfów którzy rozpoczynają masową podróż do Nieśmiertelnych Krain, lub przenoszą się nad regiony bliższe morzu, królestwa elfów Lothlorien, Rivendell i Leśne Królestwo pustoszeją. Elfy z Lothorien i Rivendell w większości opuszczają swe krainy, w Rivendell pozostaje garstka elfów oraz synowie Elronda, Lothlorien przez kilka lat jest zamieszkałe po czym reszta elfów albo odpływa albo dołącza do synów Elronda. Celeborn przez kilka lat zamieszkuje Rivendell po czym ostatecznie opuszcza Śródziemie. Leśne Elfy z Mroczne Puszczy pod wodzą Legolasa przenoszą się na południe i osiadają na sto lat w Gondorskiej krainie Ithilien odbudowując ją i czynią najpiękniejszą.1 1422 prawdopodobny rok narodzin Elborona, syna Faramira i Éowyny a także Elfwine'a, syna Éomera i Lothíriel.

2 1423 umiera Adelard Took w wieku 95 lat. Narodziny Frodo Gardnera – drugiego dziecka a pierwszego syna Samwise'a Gamgee i Rose Cotton.

4 1425 narodziny Rose Gardner – drugiej córki, a trzeciego dziecka Samwise'a Gamgee i Rose Cotton.

6 1427 w Dzień Środka Roku Will Whitfoot składa urząd burmistrza Michel Delving /Shire, nowym burmistrzem Shire zostaje wybrany Samwise. Peregrin Took poślubia pannę Diament z Long Cleeve.
Król Elessar wydaje edykt, na mocy którego Duzi Ludzie nie mają prawa wstępu do Lasu Drúadan oraz Shire. Drúadan i Shire stają się Wolnymi Krajami pod protekcją Północnego Królestwa. Narodziny Merry 'ego – czwartego dziecka Samwise Gamgee i Rose Cotton.

The Return of the King, LoTR Appendix B, The Tale of Years: Later Events Concerning the Members of the Fellowship of the Ring napisał(a):

1427
... King Elessar issues an edict that Men are not to enter the Shire, and he makes it a Free Land under the protection of the Northern Sceptre.


7 1428 śmierć Hamfasta 'Gaffera' Gamgee.

8 1429 narodziny Pippina Gardnera, piątego dziecka Samwise Gamgee i Rose Cotton.

9 1430 narodziny Faramira Tooka I, syna Peregrina i Diamond z Long Cleeve. Śmierć hobbitów: Merimaca Brandybucka i Vigo Boffina.

10 1431 narodziny Złotogłówki/Goldilocks, szóstego dziecka Samwise Gamgee i Rose Cotton. Śmierć Odovacara Bolgera.

Około 10-20 1430-1440 narodziny Durina VII, prawdopodobnie syna Thorina III Stonehelm – Kamiennego Hełmu (Thorin III w pierwszym roku IV Ery miał 156 lat, więc był już w krasnoludzkim wieku średnim a jednocześnie panowały lata spokoju i prosperity, krasnoludowie odbudowali Erebor, kwitł handel i przyjaźń z Królem Elessarem i to był dobry czas na dziecko)


Ostatnio zmieniony przez Aragorn7 dnia 31-10-2018 22:12, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.