Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie podoba mi się, żeby rozsądny hobbit ubierał się w żelastwo, chociaż możliwe, że to się nie zedrze tak prędko jak inne ubrania." Dziadunio, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czy odosobnienie prowadzi do zguby? 
Autor Wiadomość
Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 23-06-2018 12:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dag O'Berth
Chyba nie można bardziej już zagmatwać, zanim doczytałam do końca musiałam zjeść trzecie śniadanie, ale nie wiele to pomogło. Teraz popijam kawę, chociaż miałam ograniczać - i jedyne co na razie ( z braku przygotowania filozoficznego ) mogę powiedzieć to to, że w twoich założeniach tkwią błędy i to uniemożliwia wyciągnięcie prawidłowych wniosków.
Jedyny jako Doskonały jest Pełnią szczęścia - stwarza byty by na nie przelewało się to szczęście - jakkolwiek jest ono rozumiane
Samotność zasadniczo nie jest brakiem - właściwie powinno się powiedzieć "samojedyność" - tego nie będę rozwijać ( jest takie powiedzenie każda kobieta to planeta można powiedzieć że każda istota żywa jest jak niezbadana planeta Pserwa )
Szukanie Płomienia zainteresowanie tym nie było zakazane ... wieczorkiem będę musiała poczytać Silmarillion Śmiech
Iluvatar nie stworzył gotowców, Ainurowie powoli się rozwijali, poznawali się nawzajem, uczyli się rozumieć, Melkor jako najpiękniejszy, najbliższy Eru aby być do Niego podobny musiałby pragnąć dzielić się swoją wiedzą i doskonałością, można temat rozwinąć Z przymrużeniem oka gdy syn chce być jak ojciec to w porządku to jest naturalne i piękne, ale gdy synalek mówi "tata zejdź mi z drogi, nie jesteś mi już potrzebny, teraz ja będę rządził czy coś podobnego... to brzmi już niezbyt miło.
Sama samotność nie jst zła - to był egocentryzm coś w tym stylu.
Chyba już dużo czasu poświęciłam na roztrząsanie twoich nieco zawiłych założeń trącących różnymi trendami filozoficznymi chrześcijaństwa Uśmiech Saurona ;D tylko powiem że po mojemu to Eru tworzył byty tak aby doskonalsze były obdarzone troską o dobro bytów niższych począwszy od Valarów aż po Hobbitów troszczących się aby rośliny w ich ogrodach dobrze się miały Śmiech a wieczorem poczytam Silmarillion
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość