Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy z Mędrców nie wszystko wie." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Feminizacja postaci w sztuce tolkienistycznej - tak czy nie? 

Uważasz feminizację/udelikatnianie postaci w sztuce zainspirowanej dziełami Tolkiena za negatywne czy pozytywne zjawisko?
Zdecydowanie pozytywne.
0%
 0%  [ 0 ]
Zależy od intencji autora, ale raczej pozytywne.
16%
 16%  [ 1 ]
Mam neutralny stosunek.
16%
 16%  [ 1 ]
Zależy od intencji autora, ale raczej negatywne.
50%
 50%  [ 3 ]
Zdecydowanie negatywne.
16%
 16%  [ 1 ]
Oddano głosów : 6

Autor Wiadomość
Saundarya
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 29-05-2018 21:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się w pełni, że wszystko zależy od intencji autora, jednak osobiście feminizacja postaci w tolkienowskiej sztuce ma dla mnie jeden zasadniczy plus: jest częścią swoistej różnorodności.
Nie byłoby szczególnie dobre, gdyby na wszystkich fanartach przedstawiających elfy nie dało się rozróżnić płci namalowanego osobnika (ach, te wszechobecne gendery! Jestem rozwalony ), a jednak przekorne pytanie:
czy dobrze byłoby, gdyby wszyscy elfi panowie byli dobrze zbudowanymi posiadaczami ,,typowo męskich" rysów?

Sądzę, że tak jak i u ludzi, podobnie u elfów wszyscy byli różni. Piękni, a jednak nie jednakowi. Sądzę, że jeden mógł mieć nieco ostrzejsze rysy, ale inny z kolei delikatniejsze Uśmiech.
Nikt nie powiedział, że wszyscy musieli być atletycznej sylwetki Pserwa .
or choose to infect it."

Thousand Foot Krutch - Untraveled Road
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość