Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Feminizacja postaci w sztuce tolkienistycznej - tak czy nie? 

Uważasz feminizację/udelikatnianie postaci w sztuce zainspirowanej dziełami Tolkiena za negatywne czy pozytywne zjawisko?
Zdecydowanie pozytywne.
0%
 0%  [ 0 ]
Zależy od intencji autora, ale raczej pozytywne.
16%
 16%  [ 1 ]
Mam neutralny stosunek.
16%
 16%  [ 1 ]
Zależy od intencji autora, ale raczej negatywne.
50%
 50%  [ 3 ]
Zdecydowanie negatywne.
16%
 16%  [ 1 ]
Oddano głosów : 6

Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 23-05-2018 23:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to dobrze postawione pytanie? Wszystko zależy z czego dane zjawisko wynika i czemu służy. Feminizacja elfów, jest do jakiegoś stopnia nieunikniona. Ich cechą podstawowa jest piękno, a to kojarzy się, słusznie czy nie, z kobietami, czy szerzej cechami kobiecej fizis. Nie jest to pewnie zgodne z tym co myślał Tolkien, ale pewnie jest trudne do uniknięcia. Natomiast inne przejawy feminizacji niezbyt mi odpowiadają, gdyż najczęściej są powiązane z całym nurtem slashu w fanfikach, który ogólnie mi się nie podoba, choć kilka dobrych, czy ciekawych fanfików z tego nurtu czytałem. Tym niemniej taktuje je jako swoistą postać Yeskowizmu.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora