Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Feminizacja postaci w sztuce tolkienistycznej - tak czy nie? 

Uważasz feminizację/udelikatnianie postaci w sztuce zainspirowanej dziełami Tolkiena za negatywne czy pozytywne zjawisko?
Zdecydowanie pozytywne.
0%
 0%  [ 0 ]
Zależy od intencji autora, ale raczej pozytywne.
16%
 16%  [ 1 ]
Mam neutralny stosunek.
16%
 16%  [ 1 ]
Zależy od intencji autora, ale raczej negatywne.
50%
 50%  [ 3 ]
Zdecydowanie negatywne.
16%
 16%  [ 1 ]
Oddano głosów : 6

Autor Wiadomość
Saundarya
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 23-05-2018 22:12    Temat wpisu: Feminizacja postaci w sztuce tolkienistycznej - tak czy nie? Odpowiedz z cytatem

Przemierzając stare tematy na forum natrafiłam na wiele ,,zalążków dyskusji" w różnych wątkach, dotyczących feminizacji czy też udelikatnianiu postaci w sztuce inspirowanej dziełami J.R.R. Tolkiena. Sprawa dotyczyła zwykle Saurona (najczęściej) oraz Valarów i elfów.
Moją uwagę przykuł fakt, iż wiele osób wydawało się zniesmaczonych lub też poirytowanych tym faktem. Z uwagi na wrodzoną ciekawość świata postanowiłam stworzyć tą ankietę, by uzmysłowić sobie zarówno skalę, jak i powody niezadowolenia (bądź zadowolenia) z tego zjawiska.

W miarę Waszych możliwości poprosiłabym więc, abyście uzasadnili swój wybór, kiedy już takowego dokonacie Z przymrużeniem oka.

P.S. Swoje zdanie wypowiem, jeżeli kogokolwiek innego zainteresuje dyskusja na ten temat. Język
P.S.2 Jeżeli gdziekolwiek jest już podobny temat, to przepraszam. Szukałam, nie znalazłam.
or choose to infect it."

Thousand Foot Krutch - Untraveled Road
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość