Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Shire w Reunited Kingdom w IV Erze czy nie 
Autor Wiadomość
Aragorn7
Przyjaciel Elfów

WpisWysłany: 15-04-2018 08:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, ze terytorialnie Shire było w RK, gdyż widać to nawet na mapach i pod tym względem nie mam tu odmiennego zdania. Zastanawiałem się jednak i nadal mam wątpliwości co faktycznego "uczestnictwa" Shire w RK. To prawda, że to była inna struktura - nie było przecież podatków ale i innych obowiązków Shire - np. kontyngentu zbrojnego w razie W itp.
Izolacja dodatkowo komplikowała sprawę i sprawiała, że faktyczne związki z Królestwem były na pewno słabsze. Może właśnie dlatego Ellesssar przydzielił miejsca w Radzie , by jednak bardziej "związać" Shire ze strukturami RK, a nie tylko z racji osobistych stosunków, przyjaźni itd.
Ale zostawiając Shire, w chrono ( edytowałem wpis - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=141198#141198 ) doszedłem do przypuszczalnej daty darowania Drúadanu we władanie Ghanowi-buri-ghanowi i jego ludowi.
I tu też się zastanawiam - czy las od tej pory był nadal (poza aspektem terytorialnym) w RK?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość