Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"O Poezji zwykle się zapomina, czasami zapraszając bocznymi drzwiami, czasem odprawiając od progu." J.R.R. Tolkien, Beowulf. Potwory i Krytycy

pokaż tylko ten wpis  Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 07-02-2018 22:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Jakby nie patrzeć, powstało ogniś trochę polskich dobrych seriali historycznych, często umiejscowionych w RON np. Rycerze i rabusie czy Crimen. Całości nie widziałam, ale z na podstawie fragmentów mogę stwierdzić, że gra aktorska nadrabiała braki w scenografii i kostiumach.
Wprawdzie nie jestem przekonana, co do Bogusława Lindy w roli Tomasza Błudnickiego w Crimenie.
Książka, będąca podstawą serialu, zalicza się do moich ukochanych, głównie za sprawą pewnego urwipołcia, łobuza, infamisa i banity. Love
Poza tym, pierwsze zdanie Crimenu zainspirowało Sapkowskiego do rozpoczęcia w podobny sposób sagi wiedźmińskiej. mam pomysł!!!
Z filmów - Szwadron chyba też nie miał dużego budżetu, a wyszedł całkiem dobrze. Janusz Gajos był genialny w swojej roli, ale cytować jego niecenzuralnego tekstu tu nie będę. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora