Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"W tej stronie, wysoko nad sterczącym szczytem górskim biała gwiazda wyjrzała właśnie spośród rozdartych chmur. Gdy ją tak ujrzał zagubiony w przeklętym wrogim kraju, wzruszyło go jej piękno, a nadzieja wstąpiła znów w jego serce. Jak chłodny, jasny promień olśniła go bowiem nagle myśl, że bądź co bądź Cień jest czymś małym i przemijającym; istnieje światło i piękno, którego nigdy nie dosięgnie." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 03-02-2018 22:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Sirielle, podjęłaś się niewdzięcznego zadania obrony Korony Królów. Z przymrużeniem oka

Sirielle napisał(a):
Nie oglądałam 3 sezonu The Borgias i Borgia w ogóle, więc staram się nie czytać zbyt dokładnie Uśmiech Saurona ;D
Rozumiem. Jeśli kiedyś będziesz oglądała te seriale, chętnie poczytam Twoje przemyślenia na ich temat. Uśmiech

Sirielle napisał(a):
Tylko powiedzcie tak z ręką na sercu czy stroje super hiper historyczne rzeczywiście prezentują się najlepiej? Czasami ludzie wyglądają w nich jak przebierańcy, więc różnie z tym bywa. Pomijam Słowian i Wikingów w Wolinie, tam to wygląda świetnie Jestem za
Moim zdaniem warto dążyć do wiernego odwzorowania realiów, przy czym upiększanie ciuszków nie jest wzbronione. Z przymrużeniem oka A Wolin jest super. Love Fajnie, że o tym napisałaś, bo już mi się mordka cieszy na wspomnienie Festiwalu. Elfik

Sirielle napisał(a):
Narzekania na stroje pojawiły się i w przypadku Białej Królowej, choć mi się podobały.
Według mnie wyjątkowo brzydkie te ciuszki są, szczególnie stroje Edwarda, Elżbiety i Anny.
W dodatku sprytni widzowie w sieci dostrzegli, że zastosowano w niektórych zamek błyskawiczny. Jestem rozwalony

Sirielle napisał(a):
Jakiś czas temu obejrzałam też pierwszy odcinek Wersalu i jakoś mi nie podchodzi tamtejsza forma narracji, montażu, klimat (i wąsy Ludwika Z przymrużeniem oka ). Ale wrócę do niego, jak tylko przyjdzie na to odpowiedni czas.
Ok. Uśmiech
Pierwsze odcinki są ciężkawe, potem jest lepiej.
Normalnie mnie taki dandysowski wąsik drażni, ale do Króla Słoneczka akurat pasuje. Tym bardziej, że historyczny Ludwik na obrazie Le Bruna ma meszek pod nosem.
Inna sprawa, że moda i fryzy w tej epoce były wyjątkowo badziewne. Ble Ble ;D
Jak już wspominałam, nie lubię Ludwika XIV jako postaci historycznej, ale George Blagden jest świetny w tej roli. Złapałam się na tym, że w końcu oglądałam serial bardziej dla niego i dla Tygha Runyana w roli Fabiena Marchala niż dla Filipa Orleańskiego i jego ukochanego Chevaliera. Jestem rozwalony
Teraz, w nowym sezonie, będzie gorzej, bo u boku króla będzie Madame de Maintenon. wściekły Madame de Montespan też nie znosiłam, ale przynajmniej ona pasowała do swojej roli.
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora