Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 20-01-2018 23:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Znowu post pod postem... Język

Obejrzałam 1 odcinek Tudorów.
Szczerze mówiąc, był dla mnie nużący, wyczekiwałam szybkiego końca.
I zazgrzytała mi poniższa nieścisłość historyczna.
To urocze, że wspomniany jest chory papież Aleksander VI (miło o nim usłyszeć zza drugiej strony barykady Z przymrużeniem oka), tyle że czasowo nijak to się nie zgadza.
Henryk VIII rozpoczął panowanie 1509, w 6 lat po śmierci Rodriga Borgii... Ratujcie bo go pobiję
Prędzej kardynał Wolsey powinien wspominać o chorobie Juliusza II (Guliana della Rovere), który zmarł w 1513. Jednak kardynał Wolsey jeszcze nie powinien być kardynałem, a Franciszek I panować we Francji. Argh.
Potem wspomniane jest, że Franciszek I ma 23 lata, co by wskazywało na rok 1517... To by uzasadniało czerwień kardynalską Wolseya i panowanie Franciszka, ale nadal nie pasuje tu Rodrigo Borgia.

Na szczęście jakość ciuszków i wnętrz jest dość wysoka - bez takiej biedy, jak w Białej Królowej. Jestem rozwalony

Nie wiem, co myśleć na temat Jonathana Rhys-Meyersa grającego Henryka VIII.
Obiektywnie gra świetnie, ale niezbyt mi pasuje na tego króla. Nie ma też charyzmy ani głosu Jeremy'ego Ironsa czy Jamesa Purefoya. Ble Ble ;D
Niemile mnie zaskoczyła mnie w Tudorach obecność Ruty Gedmintas, która grała Ursulę Bonadeo w Borgiach. Tam mnie wkurzała (nijak nie pasowała do Cesare'a), tutaj też. Język
Podobne mam odczucia wobec jeszcze młodziutkiej Anne Brewster. W Tudorach zagrała córkę Buckinghama, a w Versailles gra Madame de Montespan. W Versailles lepiej wygląda. Z przymrużeniem oka
Uroda obu aktorek mi się nie podoba i przyczynia się do mojej niechęci wobec nich.
Miło natomiast, że pojawiła się na chwilę Margaery Tyrell Natalie Dormer jako Anne Boleyn.

Zobaczymy, co dalsze odcinki przyniosą.
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora