Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tak właśnie najczęściej bywa z czynami, które obracają koła świata: dokonują ich małe ręce, na małych spada ten obowiazek, gdy oczy wielkich zwrócone są w inna stronę." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 02-01-2018 00:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Uśmiech

Istotnie, na obrazku Sirielle Lotte wygląda ślicznie. Uśmiech

Na razie skończyłam 6 odcinek Borgiów. Jak dotąd jest świetnie. Aktorsko i wizualnie to cud, miód i orzeszki.
Machiavelli na razie miał tylko kilka scen, ale zapadł w pamięć.
Nadal lubię i kibicuję Della Rovere, chociaż nie da się ukryć, że walka z Borgią nie usprawiedliwia zabiegów o inwazję z zewnątrz, które to równoznaczne są ze zdradą. Język
Scena spoiler:w konfesjonale była świetna.
I coś mam wrażenie, że z progenitury Rodriga moim faworytem będzie Juan.
Widać, że łobuz, łajdak wręcz, ale ma ten swój szelmowski urok i pewne dobre cechy. Za to pewnie jego ojciec ma do niego słabość. Z przymrużeniem oka

Trochę irytował mnie związek spoiler:Cesare'a i Paoli - głównie dlatego, że drażniła mnie uroda aktorki odgrywającej Paoli. Do jej gry aktorskiej nic nie mam, spisała się nader dobrze.
Jednak zakończenie tej miłosnej relacji było całkiem zacne.

Miałam nie oglądać, ale obejrzałam 2 odcinki Korony królów.
No cóż... Chyba myślałam, że będzie jeszcze gorzej, miałam jak najgorsze obawy i żadnych oczekiwań. Jestem rozwalony
To nieudolna próba naśladownictwa wyżej wspominanych w tym wątku zachodnich/amerykańskich produkcji. Myślę, że etykietka, jaką oficjalnie nadano temu serialowi, tzn. "telenowela", dobrze go oddaje. Złośliwy uśmiech
Jest sporo miłości i nieścisłości historycznych, nawet nagość się pojawiła, a polityki i bitew nie ma prawie wcale, informują o tym napisy. Język
Wizualnie kiczowato, aktorsko takoż.
Aktor grający Kazimierza jest może i ładny, ale co z tego, jak gra mu średnio wychodzi. Język Jeszcze gorsza jest aktorka grająca jego żonę Annę. Ratujcie bo go pobiję
Najlepiej wypadła królowa Jadwiga.
Kostiumy straszne, jedynie Kazimierza i Jadwigę ładnie ustrojono.

A propos tytułu tejże serii, Władysław Łokietek wspomniał parokrotnie o Koronie (w sensie ziem pod jego panowaniem), skoro, o ile dobrze kojarzę, termin ten zaczęto stosować dopiero za jego syna i w późniejszym czasie.
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora