Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Bądźcie odważni, lecz i ostrożni! Zachowajcie wesele w sercu i jedźcie na spotkanie swego losu." Tom Bombadil (żegnając się z hobbitami), Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia 
Autor Wiadomość
Sirielle
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 01-01-2018 17:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Mi się bardziej Borgias podobali od Tudorów. I tu im dalej tym lepiej, aczkolwiek nigdy nie skończyłam ostatniego sezonu z przyczyn niezwiązanych z samym serialem. I niestety serial został zawieszony Smutek Za dużo budżetu pochłonęły jedwabie Z przymrużeniem oka Giulia Farnese na balu to Indis the Fair Uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Lotte Verbeek ma też ciekawą rolę w Outlander, choć tam wygląda mniej zachwycająco. W Borgias wiele scen i postaci wygląda jak ożywione obrazy z epoki Jestem za

Sędziwojko, Cesare się dopiero rozkręca. Pamiętam, że w pierwszych odcinkach wszyscy byli mniej ciekawi, ale z czasem nabrali charakteru. Kilka ciekawych postaci dopiero nadchodzi. Np.spoiler: Nikola Machiavelli i Katarzyna Sforza.

Tudorowie mi się podobali, ale nie znam ostatniego sezonu. Świetny serial, ale nie przykuł mnie tak do ekranu, jak Rodzina Borgiów.

Knightfall się nie umywa ani fabularnie, ani wykonaniem do Tudrów i Borgias, ni Outlandera. Do Wikingów zupełnie, choć w ostatnich sezonach i Wikingowie już nie ci. A ponoć produkcję Knightfall wsparło HBO. Mimo tego słabo wypada na tle innych. Ani klimat, ani aktorstwo nie są tak dobre. Dobrze się ogląda, ale bez większych emocji. Najciekawszą postacią jest chyb królowa Joanna i intryganci dworscy. Jego wysokość ma piękne oblicze (byłby z niego Turgon albo Fingolfin), wzrostu czy detali się nie czepiam, nie siedzę w historii Francji. Jest ciekawy, ale nie ta liga. Ktoś porównał tez efekty specjalne przy bitwie w prologu z Medieval Total War czy inną grą z grafiką, która już dziś nie powala Z przymrużeniem oka Graal - spoiler z ostatnich odcinków - zdaje się być spoiler:ekwiwalentem wody/eliksiru życia. No zobaczymy, co wymyślą. Ale IMO nie idziemy w kierunku Kodu Davinci, tylko fantasy.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora