Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Ostatni Przyjazny Dom na wschód od Morza był to dom, o którym przed laty Bilbo napisał, że jest niezrównany, czy kto lubi jeść, czy spać, czy słuchać opowieści, czy śpiewać, czy po prostu woli siedzieć i rozmyślać, czy też chciałby wszystkie te przyjemności połączyć. Wystarczyło pomieszkać tutaj, żeby wyleczyć się ze zmęczenia, lęku i smutku." J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy 
Autor Wiadomość
raymount
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 09-12-2017 22:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

To fakt Uśmiech Z drugiej strony taki "wieloznaczny symbolizm" Jerzego Czerniawskiego przynajmniej intryguje i zapada w pamięci. To często lepsze niż dosadność. Zresztą te obwoluty i tak nie przebiją przesadnie odjechanych grafik Stasysa Eidrigeviciusa z pierwszego, polskiego wydania Silmarillionu. Tam to dopiero jest surrealizm na maksa Z przymrużeniem oka Szczególnie ten składany ptak z jajem na obwolucie. Mimo wszystko jak sobie przypomnę, jakie wrażenie wywarła na mnie pierwsza lektura... To było chyba ze dwa lata po Władcy Pierścieni, kiedy się dowiedziałem od pani w bibliotece, że istnieje jeszcze niejaki Silmarillion. Też nie miałem więcej niż 15-16 lat... Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie. Pamiętam, że po wielu latach też sporo się napolowałem, żeby dorwać to wydanie w stanie idealnym. Ach, ta siła sentymentu Język