Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jakie wybrać aktualnie wydania twórczości Tolkiena? 
Autor Wiadomość
Aegnor
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 06-10-2017 14:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Gomlin napisał(a) (zobacz wpis):

Brakuje mi Dzieci Hurina (ale tu nie mogę znaleźć takiego wydania - ze złotymi pasami)
Zastanawia mnie jeszcze sprawa Opowieści z zagionego królestwa (czy jakoś tak) ale też brak ze złotymi pasami

Te wydania z obwolutą i złotym paskiem są starsze, ukazywały się zanim wydano "dzieci Hurina i "Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa" więc w tej wersji wymienionych tytułów nie uświadczysz.

Gomlin napisał(a) (zobacz wpis):

Takie pyt czy zapomniane opowieści to zupełnie co innego niż opowieści z zaginionych krain i zapomnianego królestwa? ( sorki za pomyłki w tytułach ale mi się wszystko miesza)

"Księga Zaginionych Opowieści" i "Ostatnie Legendy Śródziemia" wydawnictwa Atlantis to teoretycznie to samo co trzytomowe "Księga Zaginionych Opowieści" wydawnictwa Amber, czyli polskie wydanie dwóch pierwszych tomów Historii Śródziemia (pozostałe 10 tomów nie ukazało się nigdy w Polsce w oficjalnej dystrybucji). Oba wydania różnią się sposobem wydania i tłumaczeniem.

Ostatnio zmieniony przez Aegnor dnia 08-10-2017 17:55, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość