Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Copernicon 2017 
Autor Wiadomość
leszli
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 02-10-2017 18:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

To ktoś stawia takie tezy? Z przymrużeniem oka Pytanie czy tutaj też nie ma winy ze strony organizatorów wydarzeń, którzy nie wykazują inicjatywy by ściągać kompetentne osoby związane z tą tematyką czy nawet nie próbują weryfikować jakości zgłoszeń, które otrzymują? Jasne, rozumiem, że to wymaga czasu, którego pewnie w nadmiarze nie mają i opieram się tu wyłącznie na przypuszczeniach (nie bywam raczej na konwentach stacjonarnych, więc opierać się mogę tylko na ich programach i relacjach z nich) i ogólnej obserwacji wskazującej na to, że w szeroko pojętym fandomie, nie tylko Tolkienowskim, każdy może wypowiedzieć się w formie artykułu czy odczytu na dowolny temat niezależnie od kompetencji (czyli grzech powszechnie znany z konferencji studencko-doktoranckich, a wykonaniu niektórych i na wyższym poziomie). Żeby nie było, że jestem przeciw wolności wypowiedzi Jestem rozwalony - oczywiście może, ale niekoniecznie powinno się nadawać temu pozór wyższej niż przeciętna jakości. Co w sumie byłoby zgodne z ogólnie panującą w społeczeństwie, nie tylko zresztą naszym, tendencją do tego, by zarówno profesjonalne badania, jak i opinie kompletnych laików stawiać na jednym poziomie, jako pełnoprawnych uczestników dyskusji.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość