Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Copernicon 2017 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 02-10-2017 07:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza prelekcja tolkienowska na Coperniconie, jeszcze w piątek o 16:00 w sali Popkulturowej 2 była załamująca. Takiego miszmaszu autentycznej wiedzy z bzdurami dawno nie widziałem. Tak jakby to Forum nie istniało od niamal 16 lat, tak jakby "Aiglos" nie wychodził od 21 numerów, tak jakby Nifrodel nigdy nie napisała monograficznego, solidnego artykułu o elfach. Przy czym najgorsza nie była niewiedza tylko wymieszanie kompletnych bzdur (np. elfowie są mniejsi od ludzi) z autentyczną wiedzą (o trzeciej fazie wieku elfów). Zadziwiająca prelekcja, która nieznających tekstów Tolkiena na pewno wprowadziła w błąd.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora