Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Chcę znów zobaczyć góry, Gandalfie, góry! A potem chcę znaleźć jakieś miejsce, gdzie mógłbym odpocząć. Odpocząć w spokoju i w ciszy." Bilbo, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: "Gra o Tron" serial HBO 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 25-09-2017 23:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

7

Sercem GoT jest Królewska Przystań i Południe Westeros. Nie żadne umarlaki, zimna, paskudna i przede wszystkim nudna jak flaki z olejem Północ.
Gdy tylko wszystkie kluczowe postacie zebrały się w jednym miejscu nieopodal stolicy i zaczęły się ich słowne przepychanki, poziom serialu automatycznie wzrósł. Love Poczułam się jak za dawnych lat. I Tyrion odzyskał nieco swoją dawną formę po powrocie do rodzinnych pieleszy.

Przyznam się, że podobnie jak Tyrion i Jaime nabrałam się na obietnicę Cersei i jej macierzyński instynkt względem maluszka w jej brzuchu. Z przymrużeniem oka Obecnie niemiłościwie panująca królowa już nie raz pokazała, że dla dzieci jest w stanie zrobić wszystko. Serialowa postać jest znacznie bardziej inteligentna niż w książce, dlatego nie byłoby niczym dziwnym, gdyby faktycznie chwilowo zakopała topór wojenny i przyczyniła się do walki z Innymi (sprawiała wrażenie, że ten umarlak ją naprawdę wystraszył). Tym bardziej, że taka postawa jest bardziej przyszłościowa niż odwrócenie się plecami do Północy.
Mimo wszystko, złamanie danego słowa wpisuje się idealnie w jej żmijowaty charakter. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Lena Headey zagrała swoją rolę po mistrzowsku. Miłość
Podobała mi się zagrywka z rzekomym strachem Eurona, a niemałą uciechę sprawił mi grupowy pojazd po Jonie za jego prawdomówność. Język

Fuj, jaki paskudny pierworodny Aerysa II. Język Rozumiem szczurowatą facjatę Viserysa, ale Rhaegar The Valiant?! Chociaż to może i pasuje, wszak charakterologicznie daleko Rhaegarowi do ideału.

Biedna Elia i jej dzieci. Skrzywienie Oberyn, you died for nothing.

Zniszczenie Muru przez zombie smoka widowiskowe. Parafrazując Tyriona, Westeros is ***. Język
Nie podoba mi się zabieg z umarłym smoczyskiem - to sprawia, ze zombiaki sa praktycznie nie do pokonania.
I skoro Mur miał i tak paść w tym momencie, to lepiej było się zdecydować na kanoniczny Róg Joramuna zamiast fruwającego stwora.

Bran-wszystko-wiem jest wkurzający, podobnie jego siostrzyce.
Spartaczono kompletnie śmierć Littlefingera. Petyr błagający na kolanach Sansę... Być może nie był on zbyt odważny w stosunku do silniejszych, wolał zza kurtyny pociągać za sznurki, ale moim zdaniem zasługiwał na bardziej godne zachowanie w chwili śmierci.

W walce o tron obecnie kibicuję, oczywista, Cersei. Jednak, jak wiadomo, i tak targaryeński loveteam musi ją pokonać, jakby inaczej.
Dlatego gdy to nastąpi, chyba z braku laku muszę zacząć skłaniać się ku spoiler:pewnemu wkurzającemu niebieskowłosemu chłopaczkowi z książek (o ile nie jest fejkiem i o ile się w serialu pojawi). Język Jak dobrze, że książce żyje jeszcze Doran. <3

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Takie zakończenie Gry o Tron mi się podoba:

Samwell Tarly Writes the books, and he then changes his name to G. R. R. Martin
Niezłe. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora