Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(3) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jakie wybrać aktualnie wydania twórczości Tolkiena? 
Autor Wiadomość
Gomlin
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 25-09-2017 17:31    Temat wpisu: Jakie wybrać aktualnie wydania twórczości Tolkiena? Odpowiedz z cytatem

Witam,
Korzystałem z wyszukajki ale takiego tematu chyba nie było.
Otóż posiadam w swojej kolekcji WP i Hobbita - jednak wersje jakie kupiłem teraz mi nie odpowiadają zbytnio. Są jakby to nazwać...ubogie.
Wersje jakie posiadam to:

Oczywiście okładki miękkie.
Wiem wiem, książki nie ocenia się po okładce ale uważam, że twórczość Tolkienowska zasługuje u mnie na półce na porządniejsze wydania Z przymrużeniem oka

Teraz pytanie - obecnie jest masa różnych wydać (nie chodzi mi o przekłady ) Że ciężko jest się zdecydować. Choćby WP - a to 3 tomy, a to jednotomowe..
Swoją drogą są pewne wydania już dawno niedostępne w księgarniach i trzeba by było zapolować na używki - ale jeśli warto - to dlaczego nie?
Na czym mi zależy ? Okładka okładką - chociaż mile widziane wszelkie uwagi, opinie na temat konkretnej okładki - ale chodzi mi też o swego rodzaju "dodatki"
Np czy są dostępne jakieś mapki śródziemia, dodatkowe opisy, spisy, przypisy - ogółem wszelkiej maści dodatki poza samą historią. Dobre, klimatyczne ilustracje też są brane pod uwagę Z przymrużeniem oka

Moje pytanie dotyczy nie tylko WP i Hobbita ale też:
- Niedokończonych i zapomnianych opowieści
-Dzieci Hurina
- Silmarillion ( z tym, że tu nie wiem czy wybierać któreś z wydań czy czekać może na nowe co ma wyjść w listopadzie ? )

Dzięki za odp i pozdrawiam
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ostatnio zmieniony przez Gomlin dnia 28-09-2017 12:09, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość