Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: Beren i Luthien jako film? 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia


WpisWysłany: 06-08-2017 23:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

pinki444 napisał(a) (zobacz wpis):
Myślę, że temat mega ciekawy i bardzo wdzięczny jako potencjalny film/serial. Wydaje mi się zresztą, że wszystkie trzy opowieści nadają się rewelacyjnie do adaptacji na ruchome obrazki i wg mnie raczej tylko te fragmenty Silmarillionu powinny być ekranizowane, a reszta jako skrótowe prologi i epilogi.

Zgadzam się. Moim zdaniem ekranizacja Silma jako całości byłaby z wielu powodów bez sensu.

Cytat:
Co do medium to już od czasu "Rzymu" (HBO) skłaniam się raczej ku telewizji, a kolejne produkcje jak np. "Gra o tron", czy tańsze jak "Filary ziemi", "Wikingowie" czy "Last Kingdom" tylko mnie w tym utwierdzają.

Tu mam mieszane uczucia, gdyż produkcje telewizyjne są nierówne. To widać nawet w "Grze o Tron", która jest bardzo nierówna. "Filary ziemi" jak dla mnie były słabe. Z tego wszystkiego "Wikingowie" są najlepsi, ale we wszystkich widać problem wynikający z finansów. Na wielkie produkcje kinowe ciągle łatwiej pozyskań duże pieniądze. Co więcej są krótsze, a wiec w przeliczeniu na długość filmu tych pieniędzy jest jeszcze więcej.

Cytat:
Odnośnie zaś szans na realizację jestem bardzo sceptyczny ponieważ myślę, że TE raczej nie będzie skłonne udostępnić jakiegokolwiek materiału źródłowego do adaptacji. Mamy zresztą doskonały przykład jak długie były spory o Hobbita, a w przypadku Berena i Luthien nie wypuścili z rąk nawet fragmentu praw.

Tylko, ze w przypadku Hobbita problem leżał w czym innym, otóż w ostatniej chwili uruchomiono produkcję, a w efekcie TE obeszło się smakiem, kasa poszła do kogoś innego, przynajmniej jej większość. Tutaj, cały dochód z umów licencyjnych będzie ich. Problem może w tym przypadku leżeć w medium. Film kinowy, ciągle przynosi większe dochody, zwłaszcza w krótkim czasie, niż najlepszy serial telewizyjny.
_________________
ēl sīla lūmena vomentienguo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
---------------------------------------
For the grace, for the might of our Lord
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.