Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Beren i Luthien jako film? 
Autor Wiadomość
pinki444
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 06-08-2017 22:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że temat mega ciekawy i bardzo wdzięczny jako potencjalny film/serial. Wydaje mi się zresztą, że wszystkie trzy opowieści nadają się rewelacyjnie do adaptacji na ruchome obrazki i wg mnie raczej tylko te fragmenty Silmarillionu powinny być ekranizowane, a reszta jako skrótowe prologi i epilogi.
Co do medium to już od czasu "Rzymu" (HBO) skłaniam się raczej ku telewizji, a kolejne produkcje jak np. "Gra o tron", czy tańsze jak "Filary ziemi", "Wikingowie" czy "Last Kingdom" tylko mnie w tym utwierdzają. Odnośnie zaś szans na realizację jestem bardzo sceptyczny ponieważ myślę, że TE raczej nie będzie skłonne udostępnić jakiegokolwiek materiału źródłowego do adaptacji. Mamy zresztą doskonały przykład jak długie były spory o Hobbita, a w przypadku Berena i Luthien nie wypuścili z rąk nawet fragmentu praw.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość