Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Seriale historyczne warte obejrzenia lub nakręcenia 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 20-04-2017 01:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

M.L. napisał(a):
Niewydarzony tatuś, ambitna matka, jeszcze bardziej ambitny i snujący intrygi palatyn Sieciech marzący o tronie dla siebie. W tle los syna Bolesława Śmiałego. Ucieczka do Czech, walka z ojcem, wojny z Pomorzanami, intrygi ze Zbigniewem, a wreszcie jego okaleczenie i spektakularna pokuta.
Wiem, co działo się za jego czasów, ale mimo to (albo może właśnie dlatego Język) jego osoba nie jest dla mnie interesująca.
Subiektywnie wolę innych Piastów, a życiorysy i panowania mieli równie burzliwe. Z przymrużeniem oka
O, można by jeszcze Przemysła II pokazać w serialu.

Sygryda-Storrada to też inspirujący wątek, kiedyś mnie ta postać mocno fascynowała. W sumie przydałoby się Sagę o jarlu Broniszu zekranizować. Śmiech

Sirielle napisał(a):
Może warto wydzielić temat o tym, jaki polski serial historyczny mógłby powstać/byłby ciekawy? mam pomysł!!!

Albo w ogóle jakie seriale historyczne i około-historyczne są warte uwagi.
Świetny pomysł z wydzieleniem! mam pomysł!!! Już jakiś czas temu myślałam o tym, żeby założyć temat o filmach/serialach historycznych - tych, które powstały i tych, o których marzylibyśmy, żeby je zrobiono. Rewatch Rzymu pobudził moje pragnienie obejrzenia kolejnego serialu historycznego z wysokiej półki, Isabel chwilowo je zaspokoiła w zupełności, ale pewnie nie na długo. Z przymrużeniem oka
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora