Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: zabawne opinie naszych rozmówców o twórczości Tolkiena 
Autor Wiadomość
Newsio
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 28-03-2017 14:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Mam znajomego. W sumie dosyć oczytany i inteligentny facet ale jakoś do literatury fantasy nie może się przekonać. Szufladkuje ją z automatu jako trywialną i prostą.
O WP stwierdził
Cytat:
"to sumie jest długa długa książka o tym, że Frodo sobie idzie idzie i idzie do wulkanu, dociera i koniec"
Ratujcie bo go pobiję
Spróbowałem go nakierować na inne wątki takie jak postrzeganie przemijania, destruktywny wpływ żądzy władzy ale stwierdził, że ich nie widzi i już.

Podczas dyskusji na temat wartości fantastyki zauważyłem, że w pewnym uproszczeniu "Mistrz i Małgorzata" także jest fantastyką bo zawiera całą gamę elementów dla niej charakterystycznych, a mimo to jest poważnym dziełem o wysokiej wartości. Zastanawiał się nad tym dłuższą chwilę po czym nastąpił prawdziwy mindblow (serio) i nie wracaliśmy do tematu Super śmiech
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość