Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: CIA i Tolkien? - kultowe wydanie WP lat 90-tych 
Autor Wiadomość
Tahlin
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 17-02-2017 22:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że wątek jest mocno stary, ale cóż...
Moje CIAbuki zniosły dużo, z domową zabawą w introligatora włącznie... co pomogło na jakieś dwa czytania, po czym Wyprawa rozsypała się ponownie. Książeczki są starsze ode mnie, formalnie należą do mojej mamy, ale to jest to wydanie, które dostałam z półki do rąk, gdy po zobaczeniu kawałka Dwóch wież w telewizji zadałam magiczne pytanie "a mamy tego książkę?". Moje, zaanektowane, nie oddam - mama w domu ma przyzwoitszą Muzę do czytania, jakby ją ochota naszła, CIAbuków już nie oddam. I cóż, miłości się nie wybiera, a to było pierwsze wydanie, jakie miałam w łapki i pozostanie TYM wydaniem, niezależnie od dwóch innych wydań i oryginału na półce. Zdaję sobie sprawę z kwiatków typu Gryf, wiem, że dodatki są niekompletne... ale jest jedna rzecz, która zawsze będzie sprawiać, że CIAbuki wygrają nad późniejszymi Muzami, a jest to tłumaczenie wierszy. Jak pierwszy raz zobaczyłam w białej Muzie, że Sam nie śpiewa "O królu elfów Gil-Galadzie śpiewano smutną pieśń w gromadzie" to byłam ciężko rozczarowana. Zostało mi do dzisiaj.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email