Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Nauczyciel historii z pasją, czyli... 
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 17-02-2017 21:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Podziwiam, że wybrałeś taką ścieżkę zawodową. Uśmiech
Wymaga ona zdecydowanie pasji, powołania, cierpliwości i stalowych nerwów.

Wydaje mi się, że organizacja wycieczek historycznym szlakiem czy do muzeum oraz urozmaicanie lekcji barwnymi anegdotkami i sporą ilością obrazków mogłyby sprzyjać zainteresowaniu uczniów historią.
Aczkolwiek jeśli ktoś nie znosi tego przedmiotu, to będzie trudno go "uzdrowić", o ile w ogóle się da.
Chociaż bywają ponoć i tacy wykładowcy, którzy nawet z folwarków pańszczyźnianych potrafią zrobić ciekawy wykład. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Jeśli chodzi o moje doświadczenia szkolne - historycy mieli raczej znikomy wpływ na zapoczątkowanie mojego zainteresowania historią. Lubiłam ją z własnej woli.
W jednej szkole miałam świetnego nauczyciela - z pasją, prowadził świetne kółka historyczne, z kolei w drugiej placówce nauczyciel już nie miał w sobie tej "iskry" - wymagał dużo, ale niespecjalnie uczył. Język
Jednak i tak nie zmienił on mojego nastawienia do nauczanego przez siebie przedmiotu.

A może spróbowałbyś aplikować także na stanowiska w działach edukacji w placówkach kultury? Prowadzenie warsztatów z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi też może być interesujące i satysfakcjonujące, a przy tym nie byłoby tak obarczone aż tak dużą odpowiedzialnością i biurokratycznymi obostrzeniami jak nauczanie w szkole.
Znam osoby po historii - specjalizacji nauczycielskiej, które się w tego typu pracy realizują i ją sobie cenią.

Trzymam mocno kciuki za Twoje poszukiwania pracy! Jestem za
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora