Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Nauczyciel historii z pasją, czyli... 
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 14-02-2017 13:29    Temat wpisu: Nauczyciel historii z pasją, czyli... Odpowiedz z cytatem

hmmmm... Trochę to może dziwny temat. Zakładam go w nastoju refleksyjnym, który jest efektem spędzenia w ubiegłym tygodniu dużej ilości nad pisaniem listów motywacyjnych z CV tudzież ich rozsyłaniu po wielu szkołach.

Gdzieś już na forum przyznawałem się do tego, że zależy mi na pracy w tym zawodzie. Rok (szkolny) pracowałem, teraz mam rok przerwy, a od następnego chciałbym znów zyskać zatrudnienie. Ale tak ślęcząc na CV, rozsyłając je, jak i spodziewając się trudnej sytuacji w dobie kolejnej reformy, zastanawiam się, czy to w ogóle mi się uda znaleźć pracę w tym charakterze.

Zastanawiam się nawet hmmmm... , czy w ogóle faktycznie się do niej nadaję. Jestem pasjonatem historii od lat, studia wybrałem właśnie przez tą pasję, nawet na zainteresowanie Tolkienem wpływ miała historia. Ta pasja to chyba zaleta, tu i ówdzie można przeczytać, że pasjonaci są potrzebni w tym zawodzie.

Tylko jak przekazywać tą pasję? Nie ukrywam, że rok, który przepracowałem, nie był pasmem sukcesów, nie wiem czy potrafiłem "zarazić" czy choćby tylko, choć odrobinę, zainteresować historią. I od zeszłego tygodnia intensywnie o tym myślę, jak powinienem to robić, jak pokazać pasję i czy w ogóle w szkole, pośród wymogów, biurokracji, przymusu itd., da się to zrobić z dobrymi skutkami?
Może skoro stawiam sobie takie pytanie, to znak, by zmienić pomysł na życie hmmmm... . Sam nie wiem. Nie chcę tu smęcić i narzekać, chyba szukam inspiracji, zatem chcę zapytać Was, Współforumowicze - spotkaliście takich nauczycieli pasjonatów? Jak oni potrafili to przekazać?