Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Tołkiny i hipoteza o pochodzeniu nazwiska Tolkien 
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 25-01-2017 17:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Łał Uśmiech Po prostu łał Uśmiech
Przy okazji tych Grunwaldów, Gdańska, Jane Austen, Amazing Grace to przypomina mi się taki program tv, seria dokumentalna pt "Połączenia", gdzie opowiadano o powiązaniach różnych słynnych postaci, kto był czyim teściem, bratem, pracodawcą czy suwerenem itp, i kto gdzie pod czyim przywództwem lub sponsorowaniem wynalazł to czy owo. Marzy mi się taki program o biografii Tolkiena wraz z jego genealogią prześledzoną przez te wszystkie kraje i ich w danym czasie sytuację kulturalną i polityczną, z jakimi krajami, językami, legendami, wojnami, czy władcami mieli styczność przodkowie profesora. Uśmiech Byłoby to fajne - a może Galu, tv regionalna z Bielawy czy okolic by takie coś mogła wyprodukować, choćby z 40 minutowy dokument o waszych odkryciach z udziałem tolkfolkowiczów i zebranych materiałów archiwalnych z pokazaniem tego wszystkiego? Ech, byłoby fajnie - i to ciekawsze od podobno mającego powstać filmu typowo-biograficznego. No bo typowa biografia filmowa to nie byłaby taka ciekawa, bo w sumie jego życie było dość zwykłe, przez długie lata żadnych efektownych dla filmowania zmian, nie? Poza I wojną i perypetiami z wydaniem książek to reszta jest dośc zwykła.
poz Uśmiech
tal