Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

pokaż tylko ten wpis  Temat: Tołkiny i hipoteza o pochodzeniu nazwiska Tolkien 
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 25-01-2017 17:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Łał Uśmiech Po prostu łał Uśmiech
Przy okazji tych Grunwaldów, Gdańska, Jane Austen, Amazing Grace to przypomina mi się taki program tv, seria dokumentalna pt "Połączenia", gdzie opowiadano o powiązaniach różnych słynnych postaci, kto był czyim teściem, bratem, pracodawcą czy suwerenem itp, i kto gdzie pod czyim przywództwem lub sponsorowaniem wynalazł to czy owo. Marzy mi się taki program o biografii Tolkiena wraz z jego genealogią prześledzoną przez te wszystkie kraje i ich w danym czasie sytuację kulturalną i polityczną, z jakimi krajami, językami, legendami, wojnami, czy władcami mieli styczność przodkowie profesora. Uśmiech Byłoby to fajne - a może Galu, tv regionalna z Bielawy czy okolic by takie coś mogła wyprodukować, choćby z 40 minutowy dokument o waszych odkryciach z udziałem tolkfolkowiczów i zebranych materiałów archiwalnych z pokazaniem tego wszystkiego? Ech, byłoby fajnie - i to ciekawsze od podobno mającego powstać filmu typowo-biograficznego. No bo typowa biografia filmowa to nie byłaby taka ciekawa, bo w sumie jego życie było dość zwykłe, przez długie lata żadnych efektownych dla filmowania zmian, nie? Poza I wojną i perypetiami z wydaniem książek to reszta jest dośc zwykła.
poz Uśmiech
tal