Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Tołkiny i hipoteza o pochodzeniu nazwiska Tolkien 
Autor Wiadomość
Sirielle
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 24-01-2017 21:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Galadhorn napisał(a) (zobacz wpis):
Wayne Hammond przekazał mi też dziś informację, że część moich odkryć znajdzie się w najnowszym wydaniu J.R.R. Tolkien Companion and Guide! Czyli gdańskie odkrycia (które z każdym dniem są coraz ciekawsze) znalazły uznanie u oficjalnych biografów rodziny Tolkienów. Strasznie się z tego powodu cieszę.

Fantastyczna wiadomość, gratuluję Jestem za Śledzę doniesienia i podziwiam, co można znaleźć w archiwach. Ten nazista mi umknął, to niepokojące, ale też niejedna rodzina była z pewnością podzielona skrajnymi poglądami. Widziałam też jakąś rodzinną legendę o Bitwie pod Grunwaldem? Muszę kiedyś na spokojnie poczytać, na razie przeglądam wszystko w biegu.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora