Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Tołkiny i hipoteza o pochodzeniu nazwiska Tolkien 
Autor Wiadomość
Galadhorn
Strażnik Północy

WpisWysłany: 24-01-2017 09:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie Gdańska, Królewca i Tołkin jestem w kontakcie z Johnem Garthem, który przysłał mi niedawno bardzo ciekawą wypowiedź ks. Johna Tolkiena o pewnym Tollkühnie znad Bałtyku, naziście. Wayne Hammond przekazał mi też dziś informację, że część moich odkryć znajdzie się w najnowszym wydaniu J.R.R. Tolkien Companion and Guide! Czyli gdańskie odkrycia (które z każdym dniem są coraz ciekawsze) znalazły uznanie u oficjalnych biografów rodziny Tolkienów. Strasznie się z tego powodu cieszę.

Nieustannie zapraszam Was do śledzenia nowych informacji o badaniach na blogu TOLKNIĘTY.

I dziękuję, M.L., za Twoją zachętę do badań i za dobre porady! Jestem za

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora