Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit


pokaż tylko ten wpis  Temat: Tołkiny i hipoteza o pochodzeniu nazwiska Tolkien 
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii


WpisWysłany: 21-12-2016 18:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Przyglądam się tej dyskusji z wielką uwagą, i tak czuję potrzebę napisania paru słów, nie odnoszących się do merytoryki, ale własnych odczuć, które obudził we mnie ten temat.

Galadhornie, szczerze gratuluję Oklaski . Jeszcze nie udowodnienia swojej hipotezy, bo to nie jest takie proste, ale przede wszystkim chylę przed Tobą czoła chwała wam, chylę czoła, dzięki za podjęcie trudu zweryfikowania postanowionej koncepcji. Za wysiłek w to włożony, za chęć poświęcenia własnego czasu i energii. Mam takie wrażenie, może mylne, że w dzisiejszych czasach co rusz można trafić na kolejne przełomowe/nowatorskie/niesamowite itp. hipotezy, tylko że często autorzy poprzestają na tylko ich ogłoszeniu, ale "zakasują rękawów", by je sprawdzić. A internet i wszelkie inne media rozpowszechniają te "niedokończone dzieła", bez zastanowienia się nad ich prawdziwą wartością.

A skoro już mowa o internecie, to ten temat przypomniał mi jego lepszą stronę. Te linki podane przez M.L.-a, z których Galadhorn mógł skorzystać, pokazały mi, niejako na nowo, jak bardzo może być to pomocne narzędzie i że może służyć czemuś naprawdę wartościowemu, a nie być jedynie wielkim śmietnikiem, gdzie najwięcej jest głupot, nonsensów, wyzwisk itd, itp.
M.L.-u, Galadhornie, dziękuję bardzo za to przypomnienie chwała wam, chylę czoła, dzięki .
_________________
"(...) co prawda nie jest to źle być sceptykiem, gdyż mniej człowiekowi żal, jeśli mu się nie uda."
Filip II Habsburg
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.