Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Nawet największy mędrzec nie zawsze jest pewien, czy to, co widzi, należy do przeszłości, teraźniejszości czy do jutra." Galadriela, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: zabawne opinie naszych rozmówców o twórczości Tolkiena 
Autor Wiadomość
Mirwen Silivren
Mieszkaniec Shire


WpisWysłany: 01-12-2016 13:45    Temat wpisu: zabawne opinie naszych rozmówców o twórczości Tolkiena Odpowiedz z cytatem

Nie znalazłam takiego tematu, a do działu Humor chyba się nie nadaje, więc zakładam nowy. Wiadomo, że wszyscy chociaż odrobinę rozmawiamy na temat twórczości Tolkiena z ludźmi, którzy jej nie znają, lub dopiero poznają. W moim przypadku jednak, te rozmowy mają często nieoczekiwany przebieg. Pozwolę sobie przytoczyć kilka cytatów. ( Stylistyka wypowiedzi oryginalna, bo gdybym dostosowała je do zasad klasycznego języka polskiego straciłyby swój efekt humorystyczny)

Cytat:
„ Finwe był synem Feanora, nie, źle, odwrotnie, ojcem był. Fingolfin był synem Finarfina, nie, bratem Finarfina, to Finrod był synem…. Dlaczego oni wszyscy się nazywają na F? Przecież tego się nie da spamiętać. On( Tolkien) miał jakieś notatki, kto jest kto jak to pisał? W ogóle szacunek, że mu się te wszystkie elfy nie ************* (synonim :pomyliły)”Cytat:
„A dlaczego oni ciągle musieli oblegać Angband?( uwaga, rozmówca wszystkie miejsca zamieszkania Morgotha określa jako Angband) Nie mamy nic lepszego do roboty to chodźmy se oblegać Angband. W każdym rozdziale oblegają. Na miejscu Morgotha też bym się wkurzył jakbym ciągle widział te wszystkie elfy za oknami.”Cytat:
Rozmówca : Aragorn miał…( sprawdza w książce) 87 lat. Arwena miała( po raz drugi sprawdza w książce) oooo, aż tyle? A oni przed ślubem nic?
Ja: Nic. Gdyby było inaczej to mieliby już dzieci.
Rozmówca :To ja rozumiem dlaczego on był taki wojowniczy. Z frustracji!


Cytat:
Rozmówca : Te drzewa w Lorien na których mieszkały elfy były bardzo wysokie?
Ja: Tak.
Rozmówca: A oni mieli tam łazienki? Na drzewach chyba nie, może na ziemi. Na pewno je mieli, bo przecież potrafili tyle rzeczy wymyślić.
Chyba jednak mieli na ziemi. To musieli mieć straszny problem jeśli chcieli iść w nocy do toalety. Wyobraź sobie Celeborna jak w środku nocy biegnie z mallorna na dół, no wiadomo po co”Wyobraziłam sobie. Skończyło się wybuchem histerycznego śmiechu.
Czy ktoś jeszcze usłyszał coś zabawnego/dziwnego/ciekawego na temat twórczości Tolkiena czym mógłby się podzielić?( a nuż poprawimy sobie nastrój)
_________________
Bard to Thranduil : "You will go to war over a handful of gems?"
(Feanorians laughing in the distance")
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.