Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Jak przekonujecie ludzi do sięgnięcia po książki Tolkiena? 
Autor Wiadomość
Mirwen Silivren
Mieszkaniec Shire

WpisWysłany: 23-11-2016 18:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
czyli: nic na siłę - wszystko młotkiem Jestem rozwalony
"Spróbowałem zmolestować do Książka Hoppita siedemnaście osób, z czego osiem to moja rodzina w tym dziadek analfabeta wszystko mi się pomieszało , ale szesnaście powiedziało, żebym się kopnął w Mam coś dla ciebie skoro głowy nie mam i tylko dziadkowi się książka spodobała, bo ładnie smok narysowany, a papier miętki i po obejrzeniu można wykorzystać gdzie indziej" Złośliwy uśmiech

A wy jak sobie radzicie? Język

Serdecznie dziękuję za uprzyjemnienie mi dnia Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
W moim przypadku dość dobrze działa położenie książek w widocznym miejscu, ale może taką mam rodzinę. W sumie mam jeszcze parę pomysłów. Można:
1. Pożyczyć książkę
2.Dać książkę, jeśli mamy jakiś egzemplarz, który nie jest nam specjalnie potrzebny.
3. Włączyć film albo audiobooka.( albo hymn do Elbereth, jeżeli ktoś zupełnie nie orientuje się w temacie na pewno zapyta co to za język i można zacząć rozmowę)
4. Zagrać w jakąś grę związaną z "Władcą Pierścieni"(na moje młodsze kuzynki zadziałało "Ubierz sobie elfią księżniczkę w Rivendell")
5 Nosić publicznie i demonstracyjnie naszyjnik Arweny, bo w końcu ktoś zacznie się zastanawiać gdzie wcześniej widział taki wisiorek i będzie można nawiązać do Tolkiena bezpośrednio.

Mam jeszcze parę pomysłów zależnych od wieku namawianego, ale uważam, że specjalnie natrętnie przekonywać nie wolno, bo spotka się to odwrotnym skutkiem. Aha. W przypadku "Silmarilionu" to nie działa. Nie wiem dlaczego Smutek