Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001
 
Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem


"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni


pokaż tylko ten wpis  Temat: XVIII Tolk Folk - zdjęcia i relacje 
Autor Wiadomość
Zair Ugru-nad
Strażnik Północy


WpisWysłany: 10-08-2016 13:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za kolejną porcję zdjęć Z przymrużeniem oka

Tahlin napisał(a) (zobacz wpis):

Ja zaś relacji chyba nie powinnam pisać, bo, oględnie mówiąc, ten TF nie był moim ulubionym. Klimat wieczorów się zmienił od tych TFów, które najbardziej mi się podobały, czyli z 2010 i 2011 roku - gdzieś się zgubiła tolkienowa nuta, a że akurat to miało dla mnie zawsze duże znaczenie i tego mi bardzo brakowało. Bilans ogólny uratowała mi trochę Mara i kilka innych osób ostatniego wieczoru.


Po namyśle (a dziś akurat w ten deszczowy dzień mam więcej czasu do myślenia) muszę przyznać rację. Choć nie byłam na całym Tolk Folku (przyjechałam w piątek koło południa), to też odczułam, że klimat tej imprezy się zmienił.

Jedną z rzeczy, która bardzo niemiło mnie zaskoczyła, był syf na polu namiotowym. Przez ten syf miałam wrażenie, że jestem nie na Tolk Folku, ale na pierwszej lepszej imprezie pod namiotami. Gdyby nie osoby, które też zwracały na to uwagę, syf byłby jeszcze większy. Czy naprawdę jest takim problemem wyrzucić odpadki do stojącego tuż obok pojemnika? Sama nieraz podnosiłam jakieś butelki i puszki i je wyrzucałam, ale jeśli nie będzie zbiorowego dbania o czystość na polu, nigdy tej czystości nie będzie. Nie ma nas na Tolk Folku nie wiadomo jak dużo, wystarczy, aby każdy odpowiadał ze swoje śmieci, i byłoby OK. Nie chodzi o to, aby jedna czy dwie osoby po wszystkich je zbierały, bo nie jest przyjemne zajęcie.

Największym plusem był fakt, że mogłam się spotkać z osobami, z którymi widuję się zbyt rzadko. Nic nie zastąpi spotkania w realu i to z daleka od "V Ery" Z przymrużeniem oka
_________________
Ten nieruchomy już jest martwy, ten, który się rusza, przeżyje.

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Powered by phpBB2
Copyright © tolkien.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.