Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Dlaczego jest tak mało dyskusji na temat Numenoru? 
Autor Wiadomość
Aragorn7
Przyjaciel Elfów

WpisWysłany: 22-07-2016 21:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do głównego wątku i postawionego pytania wydaje mi się, że jednym z głównych powodów jest jednak mniejsza znajomość/dostępność tekstów o Numenorze.
Pozostałe ery tzn. I Era a zwłaszcza III Era są opisywane w różnych/wielu źródłach, natomiast co do drugiej to oprócz HOME, który nie ma polskiego wydania i opisów w Silmarillionie, mamy w zasadzie tylko Niedokończone Opowieści i Księgę Zaginionych Opowieści jak chodzi o polskie teksty ogólnie dostępne.
Te pozycje są mniej rozpowszechnione na polskim rynku, więc i czytelników z nimi zaznajomionych jest siłą rzeczy mniej.
Dokładając do tego wspomniany inny charakter opisów Numenoru - brak w dużej mierze pierwiastka "fantasy" sytuacja przedstawia się jak się przedstawia, czyli generalnie mało dyskusji. nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj

Ale za to jak się już rozpoczną to bywają bardzo ciekawe Jestem za
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość