Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku? 

Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku?
Tak
32%
 32%  [ 94 ]
Nie
51%
 51%  [ 148 ]
Jeszcze nie wiem.
15%
 15%  [ 46 ]
Oddano głosów : 288

Autor Wiadomość
Saundarya
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 26-05-2016 22:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście po bardzo długim namyśle zaznaczyłam ,,tak". Mam jednak wiele ,,warunków":
1. Nie godzi się cytować postów sprzed 6 lat, ale sporo osób zauważyło, że imiona głównych bohaterów z WP automatycznie kojarzą się z filmem (Aragorn, Gandalf, Frodo, Arwena), więc odpadają. Również dlatego, że jeżeli dziecko nie będzie pasowało do danego bohatera charakterem i/lub w dużym stopniu wyglądem, automatycznie stanie się obiektem drwin. Dzieci bywają okrutne, więc jeżeli dostrzegą ,,Aragorna" z jedynką z wf-u lub pryszczatą ,,Arwenę" - od razu mu/jej to wytkną.
2. Z oczywistych powodów nie dałabym dziecku na imię Melkor/Morgoth Jestem rozwalony czy Eol, na wszelki zwyczaj unikałabym również Feanora (mimo, że imię piękne).
3. Po trzecie i najważniejsze - to byłoby drugie imię. Przy czym pierwsze dla świętego spokoju mojego dziecka nadałabym ,,normalne".
4. Wydaje mi się, że ponadto można by nadać dziecku imię nie tyle z puli imion już istniejących, a raczej otworzyć słownik elficko-ludzki i stworzyć coś ładnego samemu Elfik . Można również użyć nazw własnych ze świata Tolkiena (czy, dajmy na to tytułów, którymi elfy obdarzały niektóre postacie). Oczywiście nie nazwę dziecka Angband Jestem rozwalony , ale coś bardziej...khem...subtelnego? Lothlórien? Chyba prędzej. Śmiech
5. Bardzo przekonuje mnie argument, żeby nadać imię pobocznej postaci. Albo jednej z głównych, ale słabo nakreślonej.
6. Ogólnie rzecz ujmując: mogłabym na drugie nazwać dziewczynkę na przykład Elbereth, Nessa, Amarie, ciekawym wyborem wydaje się być Haletha. Chłopaka być może Amras lub Cirion, ewentualnie Beleg.
Everything a wish for the night"

Nightwish - Dead Boy's Poem
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość